داستان.....

**کوه بلندی بود که لانه عقابی با چهار تخم، بر بلندای آن قرار داشت. یک روز زلزله ای کوه را به لرزه در آورد و باعث شد که یکی از تخم ها از دامنه کوه به پایین بلغزد. بر حسب اتفاق آن تخم به مزرعه ای رسید که پر از مرغ و خروس بود.
مرغ و خروس ها می دانستند که باید از این تخم مراقبت کنند و بالاخره هم مرغ پیری داوطلب شد تا روی آن بنشیند و آن را گرم نگهدارد تا جوجه به دنیا بیاید. یک روز تخم شکست و جوجه عقاب از آن بیرون آمد . جوجه عقاب مانند سایر جوجه ها پرورش یافت و طولی نکشید که جوجه عقاب باور کرد که چیزی جز یک جوجه خروس نیست. او زندگی و خانواده اش را دوست داشت اما چیزی از درون او فریاد می زد که تو بیش از این هستی. تا این که یک روز که داشت در مزرعه بازی می کرد متوجه چند عقاب شد که در آسمان اوج می گرفتند و پرواز می کردند. عقاب آهی کشید و گفت ای کاش من هم می توانستم مانند آنها پرواز کنم.
مرغ و خروس ها شروع کردند به خندیدن و گفتند تو خروسی و یک خروس هرگز نمی تواند بپرد اما عقاب همچنان به خانواده واقعی اش که در آسمان پرواز می کردند خیره شده بود و در آرزوی پرواز به سر می برد. اما هر موقع که عقاب از رویایش سخن می گفت به او می گفتند که رویای تو به حقیقت نمی پیوندد و عقاب هم کم کم باور کرد.
بعد از مدتی او دیگر به پرواز فکر نکرد و مانند یک خروس به زندگی ادامه داد و بعد از سالها زندگی خروسی، از دنیا رفت.

 

توهمانی که می اندیشی، هرگاه به این اندیشیدی که تو یک عقابی به دنبال  رویا هایت برو و به یاوه های مرغ و خروسهای اطرافت فکر نکن.

/ 34 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
علیرضا سالکی (عرفان)

کاملا موافقم..... به بلندای فکرت پرواز خواهی کرد........... ممنون از حضورت دوست خوب من[گل]

عموسیبیلو

کاش فقط یاوه بود!! و کاش ادمهای یاوه گو فقط در حد مرغ و خروس بودند!!

عسل

نیلا جوووون خیلی قشنگ بـــــــــــــــود آپـــــــــــــم هانی موضوع : دیکشنری حرکات دخترا

Asal_Cheshm

پرواز باور پرنده ای ست که پرواز می اندیشد! چه بسیار افرادی که نمی خواهند پرواز تو را ببینند ! تو به پرواز فکر کن نه به آنها ! من به روز هستم و منتظر حضور گرم شما [گل]

پوریا7

You become what u think about urself!!! من اپمممممممممم

زهرا

سلام دوست عزیز.امیدوارم که حالت خوب باشه و... من زهرا شیرزادی ویکی از طرفدارای پروپاقرص محسن افشانی وسیاوش خیرابی وبروبچه های دلنوازان هستم.به همین خاطر از شما دعوت میکنم که به وبلاگ هام بیاید وحالش رو ببرید.خالی از لطف نیستن.هر کی پایه است بیاد...در مورد خودم هم توی پیغام مدیروبلاگ نوشتم. ولی تو رو خدا نظرتون رو حتما بگید...(البته نظرت رو توی وبلاگ محسن افشانی بده که کارم راحتتر باشه عزیزم) وبلاگ محسن افشانیwww.zahrm74.blogfa.com(البته داخل لینک وبلاگ سیاوش و...رو گذاشتم) وبلاگ سیاوش و...www.zahrm75.blogfa.com